Aparatura Medyczna – O firmie

Firma TART Medical zajmuje się kompleksowym wsparciem prywatnych oraz publicznych placówek służby zdrowia w zakresie zagadnień inżynierii klinicznej oraz serwisu sprzętu medycznego.

Pracownikami firmy TART Medical są wysoko wyspecjalizowani inżynierowie specjalizujący się w serwisowaniu urządzeń medycznych oraz w inżynierii biomedycznej.

 

Działalność firmy TART Medical obejmuje:

  • kompleksowe podejście do zagadnień sprzętu medycznego (inwentaryzacja, zarządzanie majątkiem, przeglądy, naprawy, udział w kontrolach zewnętrznych, współpraca z organizacjami publicznymi – sanepid, UDT, wsparcie we wdrożeniu ISO oraz akredytacji)
  • przeglądy sprzętu medycznego, również wg. zgodności z normami 60601 oraz 62353
  • naprawy sprzętu medycznego
  • doradztwo w zakupach sprzętu medycznego oraz akcesoriów
  • wsparcie techniczne w pracowniach radiologicznych w zakresie wykonywania testów podstawowych w SZJ (radiologia tradycyjna, stomatologia)
  • wdrożenie oprogramowania CMMS wspierającego zarządzanie aparaturą medyczną przedsiębiorstwa

Aparatura medyczna

Dbałość o prawidłowe zarządzanie sprzętem to niezwykle ważne zadanie każdej placówki medycznej. Tylko dobrze funkcjonujący, sprawny sprzęt umożliwia zapewnienie opieki medycznej na odpowiednim poziomie i może mieć wpływ na zdrowie czy nawet życie pacjenta. Właśnie dlatego tak ważne jest nie tylko wybranie odpowiedniego sprzętu, ale także dbałość o zachowanie go w należytym stanie technicznym, dopasowanie do wymogów prawnych czy wykonywanie regularnych przeglądów.

Przeglądy okresowe

Aby upewnić się, że aparatura medyczna działa sprawnie, konieczne jest dokonywanie konserwacji sprzętu medycznego oraz archiwizowanie dokumentacji z tym związanej. Przeglądy powinny być wykonywane zgodnie z europejskimi dyrektywami oraz zaleceniami producenta. Każdy przegląd powinien skończyć się sporządzeniem raportu serwisowego, a czasem także wpisem do raportu technicznego.

W TART Medical dokonujemy przeglądu aparatury medycznej takiej jak sprzęt endoskopowy, anestezjologiczny, ultrasonograficzny, jak również EKG, UDT, KTG i wiele innych.

Naprawa sprzętu medycznego

Niejednokrotnie podczas przeglądu czy konserwacji aparatury medycznej okazuje się, że wymaga ona naprawy. W związku z tym w TART Medical działamy błyskawicznie, wiedząc, jak ważne jest, by sprzęt medyczny mógł wrócić do użytku jak najszybciej. Po wysłaniu zlecenia serwisowego nasi klienci nie muszą już wykonywać żadnych czynności. Wystarczy poczekać, aż aparatura medyczna zostanie przez nas naprawiona, co staramy się robić praktycznie od razu po otrzymaniu zlecenia.

Wsparcie techniczne

Aparatura medyczna wymaga jednak nie tylko regularnych przeglądów i dokonywania ewentualnych napraw. Ważnym aspektem jest także wsparcie techniczne, o które również dbamy w naszej firmie.

W TART Medical wdrażamy oprogramowanie CMMS pozwalające nadzorować aparaturę medyczną podczas jej używania w placówce. Oprócz tego dokonujemy inwentaryzacji aparatury medycznej, a także zapewniamy wsparcie techniczne techników elektroradiologii w zakresie wykonywania testów jakościowych. Służymy także pomocą i radą przy zakupie aparatury medycznej czy części zamiennych.